Консули 11 країн Європи, Азії та латинської Америки говорили про співпрацю у Тернополі

Свої пропозиції щодо співпраці під час «круглого столу» висловили Генеральний Консул Республіки Чехія у Львові Мірослав Кліма, Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, Генеральний Консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, керівник представництва Міністерства закордонних справ у Західному регіоні В’ячеслав Войнаровський, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра, віце-президент Міжнародної торгової палати ICC UKRAINE Тарас Демкура та інші.

Уперше в Тернополі 12 травня під час «круглого столу» на тему «Перспективи розвитку Тернопільщини – інвестиційний аспект» відбулася масштабна міжнародна дипломатична зустріч Генеральних і Почесних консулів, а також уповноважених представників Генеральних консульств 11 країн Європи, Азії та Латинської Америки, які працюють у Західній Україні. Учасники заходу ознайомилися з економічним потенціалом нашого регіону, про що вони згодом розкажуть у своїх країнах. Цього дня в Євростудіях Тернопільського національного економічного університету були представлені Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, Австрія, Бельгія, Болгарія, Бразилія, Ізраїль, Казахстан, Канада, Мексиканські Сполучені Штати, Німеччина, Франція, Вірменія. Зазначимо, що у всіх цих країнах успішно працюють представництва Торгової промислової палати ICC.

Нагадаємо, що дипломати відвідали Тернопільську область на запрошення голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни. У своєму вітальному слові він наголосив на тому, що таке велике коло гостей демонструє рівень довіри до влади в нашому краї. 

«Сьогодні ми започаткуємо новий етап розвитку відносин між нашими країнами та підприємствами. Для нас є важливою позиція ваших держав, адже вони активно сприяють і допомагають нам в такий складний час, коли на Сході  України триває війна. Ми зацікавлені в реалізації спільних проектів у галузі освіти, культури та економіки. На Тернопільщині уже діють підприємства із залученими іноземними інвестиціями. Запевняю, що Тернопільська облдержадміністрація стане першим союзником у захисті прав цих підприємств, а також усіх тих, хто зацікавлений вести бізнес, створювати робочі місця та наповнювати місцеві бюджети. Я особисто стану гарантом того, що бізнес, який працюватиме на Тернопільщині, діятиме безперешкодно і за європейськими стандартами. Для нас це дуже важливо», - наголосив голова ОДА.

У свою чергу голова обласної ради Василь Хомінець звернув увагу на те, що Тернопілля продовжує демонструвати свою інвестиційну привабливість. На його думку, міжнародний круглий стіл – це перший крок до тісної співпраці, а презентація потенціалу нашої області – це другий крок. 

«У 2013 році Україна розпочала революційні зміни у напрямку свободи слова і демократії. Молоде і старше покоління крок за кроком позбувається спадщини радянської ментальності. Та, щоб повністю це викорінити, потрібно, аби в Україні була реалізована нова економічна модель. Нам потрібні здорова конкуренція, інвестиції, новітні технології, досвід західних країн і використання їх успішних моделей управлінь. Тернопіль – це місто, яке відкрите для діалогу і інвестування. Ми упродовж тривалого часу вивчали досвід країн Балтії, Грузії, Польщі. Сьогодні в нашому місті реалізовуються спільні проекти. Ми готові надати максимальне сприяння кожному інвестору», - зазначив міський голова Сергій Надал. 

Віце-президент Міжнародної торгової палати ICC UKRAINE Тарас Демкура ознайомив всіх присутніх із аспектами діяльності та здобутками цієї світової організації. Він також запропонував всі Генеральним та Почесним консулам, а також уповноваженим представникам Генеральних консульств тісно співпрацювати зі всіма представництвами ІСС в їхніх країнах для залучення інвесторів до нашої області і звернувся з проханням сприяти виходу товарів Тернопільщини на європейські ринки.

«Ця зустріч є хорошою платформою для налагодження співпраці між усіма секторами життєдіяльності краю – представників влади, бізнесу, громадськості і уповноважених осіб від інших країни. Ми всі розуміємо, що потрібно працювати на результат заради розвитку Тернопільщини. Присутність такої кількості ключових осіб сприяє налагодженню багатостороннього діалогу. На мою думку, найголовнішим інвестором все-таки є місцеві підприємці, які готові вкладати у розвиток Тернопілля свої ресурси. З іншого боку завдяки послам і консулам можемо заявити про себе на світ. Саме вони представлятимуть досягнення наших підприємців у своїх країнах. До того ж Міжнародна торгова палата є тією ланкою, яка допомагає бізнесменам налагоджувати ділові контакти, шукати нові ринки, що ми і робимо», - додав Тарас Демкура.

Під час засідання «круглого столу» відбулося представлення роботи генеральних та почесних консульств, що діють в Західній Україні, презентація потенціалу Тернопільської області та обговорення результатів зустрічі.

«Основною темою круглого були питання розвитку міжрегіонального транскордонного співробітництва, а також питання залучення іноземних інвестицій в економіку регіону. Мені здається що це є більш ніж актуально в зв’язку із військовою агресією. Питання розвитку економіки кожного регіону є одним із пріоритетних питань», - прокоментував керівник представництва Міністерства закордонних справ у Західному регіоні В’ячеслав Войнаровський.

У своїх виступах Генеральні та Почесні консули зазначали, що Тернопільська область, як найближчий сусід їхніх країн, є цікавою і перспективною для співпраці. 

Свої бізнес-ідеї та пропозиції висловили керівники місцевих підприємств.

Учасники «круглого столу» відвідали підприємство «Бровар», де мали можливість ознайомитися з високим рівнем організації виробництва, яке кілька років поспіль працює за європейськими стандартами. Власник цієї компанії Степан Троян провів екскурсію для гостей і детально ознайомив із всіма етапами виробництва. Всі були приємно здивовані високим рівнем організації бізнесу та високою якістю продукції, яка сьогодні готова гідно конкурувати на європейському ринку.

13.05.2015За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

Віцепрезидент ICC Ukraine відвідав Форум МСП, що пройшов у столиці

08.09.2020


Привітання до Дня підприємця від віцепрезидента ICC Ukrainе

04.09.2020


ІСС Ukraine закликав уряд звернути увагу на недопустимість підвищення цін на електроенергію для промислових споживачів в умовах кризи

06.07.2020


Українські підприємці об’єднадися, щоб навчати молодь бізнесу у рамках West Ukrainian Business School

25.02.2020


ICC Ukraine взяла участь у MedTour Networking Hub Lviv 2020

08.02.2020


Тарас Демкура розповів про основні положення екологічної стратегії України до 2030 р.

15.01.2020


У столиці нагородили лідерів екосфери за сприяння екострансформації бізнесу в Україні

18.12.2019


У столиці відбулося засідання правління Міжнародної Торгової палати ICC Ukraine

15.12.2019


Віцепрезидент Міжнарожної торгової палати долучився до обговорення перспектив розвитку сфери прямого продажу

11.12.2019


«Життя в стилі ЕСО» став партнером XХ Міжнародної виставки «ТурЕКСПО» у Львові

01.11.2019


Віце-президент ICC Ukraine Тарас Демкура взяв участь у конференції «ЕКОлогічний діагноз та рецепт оздоровлення для бізнесу в Україні»

11.11.2019


Звернення віце-президента ICC UKRAINE Тарас Демкури

19.09.2019