Чисту воду - дітям: у тернопільських школах встановлюють сучасні системи очищення води

Першу систему очищення води встановили у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №17 ім. В. Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов  у рамках року Екології у Тернополі. Заклад отримав сертифікат «Життя в стилі ЕСО».

Встановлення відбулося за підтримки заступника міського голови Леоніда Бицюри та віце-президента Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, засновника проекту «Життя в стилі ЕСО» Тараса Демкури.

«Провівши детальний аналіз показників здоров’я учнів усіх шкіл, ми виявили хвороби, які формуються через вживання неякісної води, їжі, умов перебування дітей у школі, – зазначив Леонід Бицюра. – Ми розпочали встановлювати новітні системи очищення води, які плануємо масштабувати по всіх школах міста. Також будемо вести контроль освітлення та температурного режиму, контролюватимемо якість харчування учнів у шкільних їдальнях».

Конструкція встановленого питного фонтанчика дозволяє вживати школярам воду безконтактно. Потік води вмикається автоматично, коли до фонтанчика підходить дитина. Така безконтактна система сприяє мінімізації можливого зараження мікроорганізмами самого фонтанчика, а також допомагає зменшити кількість використання пластикових стаканчиків, утилізація яких наразі є великою проблемою. Встановлена система очистки води має міжнародний сертифікат NSF. Вмонтований вугільний фільтр/катридж видаляє мікрочастки та забруднюючі речовини, ультрафіолетове випромінювання знищує наявні у воді мікроорганізми, а система електронного моніторингу перевіряє функціонування приладу і дає знати користувачу, коли система потребує технічного обслуговування чи заміни елементів. Таким чином, затримуючи шкідливі речовини, система пропускає лише корисні для організму мікроелементи, а змінювати картридж потрібно лише після очистки 5 тис. л води.

Здоров’я підростаючого покоління безпосередньо залежить від стану навколишнього середовища, від щоденних звичок, їжі та води, яку ми вживаємо, переконаний Тарас Демкура.

«Упродовж 22 років я займаюся питаннями збереження довкілля, проблемами чистоти води, боротьбою з фосфатами та неякісним пластиком. Проаналізувавши результати досліджень з впливу води на здоров’я населення, ми ініціювали проект «Життя в стилі ЕСО», який пропонує, у тому числі, рішення щодо покращення якості питної води. У рамках цієї ініціативи, за підтримки тернопільської міської ради, ми почали встановлювати сучасні системи очищення води у школах Тернополя та продовжимо масштабувати цей проекту по усій Україні. – розповів Тарас Володимирович.

Цього ж дня, 23 квітня Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя, та Тарас Демкура, віце-президент Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, виступили на "круглому" столі з обговорення важливих напрямків екологічного спрямування за участі учнів тернопільських шкіл, науковців та громадських активістів. Це була підсумкова зустріч з висвітленням серії проектів, які було реалізовано впродовж 5 місяців у рамках року Екології в Тернополі.

Протягом цього часу учасники серії проектів досліджували стан здоров’я школярів, шукали шляхи вдосконалення навчального процесу, а наймасштабнішим проектом став Еко-челендж.  До цього марафону долучились 10 Тернопільських шкіл та  десятки ініціативних старшокласників, яким не байдужа ця тема.

"Спільно зі своїми друзями ми проводили Еко-чеоендж і у своїй школі, знімали мотивуюче відео та передавали естафету іншому навчальному закладу, - розповідає учениця Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Дарина Сліпченко. - Глобальні проблеми потрібно вирішувати мінімальними вчинками, кожен особисто має дбати про екологію, на мою думку. А проводити заходи такого роду є корисним для формування екологічної свідомості тернооплян".

Директор Благодійного фонду «Єднання поколінь» Ольга Гордієнко розповідає, що  протягом цього часу у місті було проведено понад 30 проектів. Учасники серії проектів запевняють, що на досягнутому не зупинятимуться, мають ще багато ідей, які допоможуть зберегти навколишнє середовище та власне здоров‘я.

 

Долучитися до ініціатив проекту «Життя в стилі ЕКО» та стати частиною екоспільноти можна на сайті: www.iameco.com.ua.

24.04.2019За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

Українські підприємці об’єднадися, щоб навчати молодь бізнесу у рамках West Ukrainian Business School

25.02.2020


ICC Ukraine взяла участь у MedTour Networking Hub Lviv 2020

08.02.2020


Тарас Демкура розповів про основні положення екологічної стратегії України до 2030 р.

15.01.2020


У столиці нагородили лідерів екосфери за сприяння екострансформації бізнесу в Україні

18.12.2019


У столиці відбулося засідання правління Міжнародної Торгової палати ICC Ukraine

15.12.2019


Віцепрезидент Міжнарожної торгової палати долучився до обговорення перспектив розвитку сфери прямого продажу

11.12.2019


«Життя в стилі ЕСО» став партнером XХ Міжнародної виставки «ТурЕКСПО» у Львові

01.11.2019


Віце-президент ICC Ukraine Тарас Демкура взяв участь у конференції «ЕКОлогічний діагноз та рецепт оздоровлення для бізнесу в Україні»

11.11.2019


Звернення віце-президента ICC UKRAINE Тарас Демкури

19.09.2019


Тарас Демкура вручив директору ННІМЕВ ім. Б.Д.Гаврилишина Ірині Іващук нагороду від ІСС Ukraine

16.09.2019


Віце-президент ICC Ukraine презентував проект «Життя в стилі ЕКО» на масштабному HoReCa Show Lviv

09.09.2019


Тарас Демкура презентував проект «Життя в стилі ECO» на форумі HoReCa.ReStart (Вінниця)

06.09.2019