Тернопільська делегація на парламентських слуханнях в Верховній Раді

Тернопільська делегація у складі віце-президент з питань регіонального співробітництва ICC Ukraine і радника голови Тернопільської облдержадміністрації Тараса Демкури, підприємців Ольги Колос, Романа Суслова, Ігоря Гірчака та інших взяла участь в парламентських слуханнях «Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу», які відбулися в сесійній залі Верховної Ради України 30 вересня цього року.

Засідання вів заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій. Ініціатором слухань виступив Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва. Для участі в парламентських слуханнях були запрошені підприємці, представники бізнес-об’єднань, галузеві експерти, громадськість, а також народні депутати України, представники уряду України, Адміністрації Президента України, керівники і представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Спершу до всіх присутніх звернувся голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

«Не мені розповідати вам про ті проблеми, з якими ви стикаєтесь щоденно, і обвал купівельної спроможності, те, що люди менше купують вашої продукції, через шокову девальвацію гривні. Надвисокі та складні в адмініструванні податки, які є одними з найвищих в Європі, передусім навантаження на Фонд оплати праці. Це і контрабанда на митниці та корупція на всіх рівнях, які, на жаль, не стали меншими. Це і драконівська вартість кредитів, яка робить їх абсолютно недоступними для малого та середнього бізнесу. Це штучні регуляторні бар’єри, та, більш того, часто необґрунтований незаконний тиск контролюючих та силових органів на доброчесні підприємства, в тому числі на підприємства ІТ-галузі. 

Ми прийняли закон про дерегуляцію, який знімає низку регуляторних бар'єрів та обмежує права контролюючих органів. В тому числі, до речі, з актуального, забороняє вилучення серверного обладнання ІТ-компаній. Також прийнято новий закон про ліцензування, що скорочує кількість ліцензованих видів діяльності вдвічі, відмінили подвійне ліцензування активних фармацевтичних інгредієнтів. Заборонили на 10 років експорт з України необробленого лісу-кругляку, необробленої деревини для того, щоб вітчизняна деревообробна галузь та меблева галузі мали шанс на порятунок та розвиток.

Прийняли закони про масштабну енергомодернізацію бюджетного сектору через енергосервісні контракти за зразком європейських країн, що дозволить нам економити до мільярда кубічних метрів газу на рік, не купуючи його в Росії», - розповів Віктор Галасюк.

Зі своїми експертними оцінками, пропозиціями і баченнями щодо розвитку бізнесу в Україні виступили президент «Української Бізнес  Асоціації» Володимир Чеповий, керівник ініціативи «Перший професійний уряд реформ» Андрій Длігач Олександрович, перший віце-президент Асоціації платників податків в Україні Юрій Атаманюк, голова «Союзу захисту підприємництва» Сергій Доротич. Про рівень контрабанди і корупції на митниці розповів голова правління Союзу промисловців Туреччини та України Бекмезджі Расім. Про програми підтримки малого та середнього бізнесу з боку ЄС поінформував представник Українського союзу промисловців та підприємців в Європейському Союзі Микола Тимощук. Свої думки і науково-дослідницькі напрацювання озвучили доцент Григоріанського університету, Італія, президент Академії етики та економіки Зиновій Свереда та голова Правління «Інституту економічних досліджень та політичних консультацій» Ігор Бураковський та інші. 

До присутніх звернулася і голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна. «Якщо хтось думає, що податки платить великий бізнес, то помиляється. Податки платить і фінансує пенсіонерів, вчителів, лікарів малий і середній бізнес. У цих підприємствах 7 з половиною мільйонів найнятих осіб. Додайте до цього ще 2 мільйони само зайнятих – і ви побачите, що це майже половина зайнятого населення, – це малий, середній бізнес. І це вже майже 70 відсотків обсягу реалізованої продукції. ВВП створює сьогодні в Україні малий, середній бізнес. Малий, середній бізнес за ці 25 років навчився виживати в будь-яких умовах. І він найсильніший в Європі», - наголосила Ксенія Ляпіна.

Цікавим для підприємців був виступ бізнес-омбудсмена в Україні Альгірдаса Шемети. Він представив усім присутнім новий інструмент підтримки підприємництва – інституцію бізнес-омбудсмена, яка почала діяти 4 місяці тому. За цей короткий час було отримано 360 скарг, з яких 84% становлять скарги від представників малого і середнього бізнесу. 

«Упродовж 4 місяців ми закрили 40 справ, тобто знайшли рішення, які допомогли бізнесменам у їх діяльності. Прямий ефект нашої діяльності за цей час це 110 мільйонів гривень. Це є повернення ПДВ, скасування штрафів, санкцій, накладених на підприємства та інше. В Україні найбільша проблема полягає в адмініструванні податків. Майже 40% скарг стосуються саме цього. Інша – це діяльність силових структур проти бізнесу. Сьогодні майже не повертають ПДВ підприємцям. Багато сказано, але мало зроблено в цьому напрямку. Також потрібно заборонити ставити неформальні завдання інспекторам щодо збору санкцій і штрафів. Хоч податківці стверджують, що цього нема, але практика показує зовсім інше», - зазначив Альгірдас Шемета.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус також проаналізував стан розвитку малого і середнього підприємництва в Україні. «Для успішного розвитку економіки потрібні три речі – податкова реформа, демонополізація і деолігархізація, а також боротьба з корупцією. Як на мене, то корупція – це найбільше зло для підприємництва», - наголосив він.

Радник голови Тернопільської облдержадміністрації Тарас Демкура відзначив те, що під час цих слухань вперше кожен підприємець міг висловити свою позицію щодо ситуації в країні і розповісти про проблеми, з якими проблемами він зіштовхується, про особливості ведення бізнесу в своєму регіоні.

«Учасники слухань наголошували на необхідності залишити єдиний податок, навести порядок у сплаті і поверненні ПДВ. На жаль, на засіданні не були присутні Міністр фінансів України та голова Державної фіскальної служби України, а до них було чи не найбільше запитань. Хочу відзначити і рішучість підприємців у тому, аби вони були почуті. Учасники домовилися кожного року збиратися в парламенті і разом з представниками влади вирішувати наболілі проблеми. 

Повертаючись додому, спілкувався з головою Тернопільської облдержадміністрації Степаном Барною. Він висловив пропозицію, аби в такому ж форматі роботи зустрічі з підприємцями області. Потрібно вести конструктивний діалог між владою і бізнесом, щоб підприємництво в нашій області розвивалося. Сподіваюся, що невдовзі такий формат зустрічей відбудеться в нашому краї», - підсумував Тарас Демкура.

04.10.2015За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

«Життя в стилі ЕСО» став партнером XХ Міжнародної виставки «ТурЕКСПО» у Львові

01.11.2019


Віце-президент ICC Ukraine Тарас Демкура взяв участь у конференції «ЕКОлогічний діагноз та рецепт оздоровлення для бізнесу в Україні»

11.11.2019


Звернення віце-президента ICC UKRAINE Тарас Демкури

19.09.2019


Тарас Демкура вручив директору ННІМЕВ ім. Б.Д.Гаврилишина Ірині Іващук нагороду від ІСС Ukraine

16.09.2019


Віце-президент ICC Ukraine презентував проект «Життя в стилі ЕКО» на масштабному HoReCa Show Lviv

09.09.2019


Тарас Демкура презентував проект «Життя в стилі ECO» на форумі HoReCa.ReStart (Вінниця)

06.09.2019


ІСС Ukraine виступила з низкою ініціатив, які підтримані офісом Gрезидента

09.08.2019


У центральному офісі ICC Ukraine відбулася зустріч з Послом ЮАР в Україні

30.07.2019


ICC Ukraine долучилася до підписання Меморандуму про забезпечення достовірної інформації у сфері екології

15.07.2019


Проект від Представництва Євросоюзу «Провідні експерти про пошук партнерів на Європейських ринках»

31.10.2018


Львівські підприємці показали гідну консолідацію

31.10.2018


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у «Kyiv Business Conference 2018»

23.04.2018