ІСС Ukraine виступила з низкою ініціатив, які підтримані офісом Gрезидента

В Україні завершилися виборчі перегони, проходить оновлення системи влади. Засідання нової парламенту планують на початок вересня, далі буде сформовано Кабінет Міністрів. Але головним і незмінними залишається основний постулат – не буде працювати економіка, не будуть створені умови для її пожвавлення – владі не вдасться виконати свої обіцянки – і перш за все по покращенню добробуту людей, створенню комфортних, сучасних умов життя в країні. Тут слід зазначити що ці цілі – і суспільства, і влади, і бізнесу повністю співпадають. Відтак на порядку денному стоїть завдання зорганізувати роботу всіх верств суспільства таким чином, щоб досягти спільної мети.

Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine, покладаючись на свій досвід, накопичений і в Україні і в світі виступив з ініціативою взяти на себе комунікацію між бізнесом і владою на всіх рівнях, як регіональному так і центральному. Головне не тільки відкрити майданчик для прямого діалогу, але і, використовуючи його можливості, супроводжувати вирішення тієї чи іншої проблеми, які виникають, до кінця.

Ми говоримо про ініціативи ICC Ukraine з Президентом УНК МТП Щелкуновим Володимиром Ігоровичем.

Кор: Володимире Ігоровичу, зараз період кадрового оновлення владних структур, як по вертикалі, так і горизонталі. І в такий час дуже важливо, щоб до мінімуму звести термін знайомства з ситуацією, вивчення проблем, входження в курс справи. Треба щоб влада одразу включилася в роботу, і увімкнула усі важелі для пожвавлення бізнес клімату, ділової активності. А це не можливо без прямого спілкування з бізнесом.

Щелкунов В.І.: ІСС вже виступило з відповідною ініціативою, щоб створити при Президентові Експертний бізнесовий офіс, куди увійдуть представники ділових кіл, фахівці по окремим напрямкам економіки, підприємці з регіонів. Тобто ті, хто реально володіє ситуацією, і бачать шляхи вирішення проблем які є, порадити як зробити так, щоб не виникали вони надалі. І ці проблеми не тільки глобальні, але і практичні, ті, які реально виникають на практиці. І це торкається не тільки великого бізнесу. Це перш за все малий та середній бізнес, де закладена основна частка самозайнятості громадян. Маючи інформація на місцях, можна вже робити загальний аналіз, і бачити вирішення стратегічних задач. Вирішуючи конкретні проблеми створюється система, яка загалом робить привабливим показник інвестклімату. Тому ми готові у співпраці з владою організувати і супроводженні інвестпроектів. Такий підхід був сприйнятий і повністю підтриманий Офісі президента. І найближчими днями, у мене буде зустріч із застуупником Голови ОП, який опікується цими питаннями, для того щоб вже почати обговорювати побудову цієї роботи, щоб вона дійсно сприяла  розвитку малого та середнього бізнесу, діалогу з владою, а також залученню інвесторів, які хотіли б вкладати в Україну кошти. Ми також запропонували по кожній галузі окремих експертів, які взагалі не заангажовані політично, але мають величезний досвід і авторитет, для того щоб при прийняті рішення, була можливість почути їх бачення ситуації, по необхідності використати їхні поради. При чому це як на центральному рівні так і регіональному. Бо дуже важлива співпраця бізнесу та влади на місцях. Саме там виникає найбільша кількість проблем, і саме там ключ до їх розв’язання. Хочу ще раз відзначити, що ми почули розуміння нашої ініціативи, і в ході попередніх розмов та консультацій дійшли спільного бачення. І тепер залишилося провести останню зустріч аби вже остаточно сказати про старт і почати роботу.

Кор: В історії України дуже багато було створено при владі різноманітних рад, консультаційних органів, тощо. На жаль у більшості вони проходили від засідання до засідання раз в рік. І по суті нічого не робилося. Ви ж ставите за мету конкретику. Але це не проста задача, як Ви її вирішуватимете?

Щелкунов В.І.: Хочемо на базі наших регіональних представництв відкрити гарячі лінії для бізнесу в кожній області. І вже зараз ми почали відкривати спеціальні офіси. Найближчий, до Дня підприємця, 6 вересня буде відкрито при Київській обласній державній адміністрації. Це реальне робоче місце, з людьми, кількома лініями телефонів, Інтернетом. Ми ж прекрасно розуміємо, що певні проблеми дистанційно навіть не поясниш, треба документи показувати. Підприємця зустрінуть, порадять. Але коли питання серйозніше, одразу буде підключена вся система ICC Ukraine, з прямим виходом на очільника області, в Міністерство, Комітети Верховної Ради, і звичайно до Президента, якщо буде така необхідність. Для цього і діятиме координаційна рада, тобто Експертний бізнесовий Офіс у складі фахівців та представників регіонального бізнесу. ІСС Ukraine розуміє всю складність в організації роботи такої системи. Ви уявіть це сотні проектів. І часто проблема не конкретна, а наслідком явища, яке слід змінювати на нормативному рівні, а то і законодавчому.  Координаційний офіс буде безпосередньо  співпрацювати  з комітетом ВР, і з міністерствами та  відомствами, вже оновленого Уряду. Така пропозиція  надана Офісу Президента. Вона сприйнята позитивно. Тепер слід обговорити початок старту і почати працювати щоб всі коліщатка механізму запрацювали. Треба системна робота, а не засідання заради «піару». Як було воно раніше – пропіарилися, розказали один одному які вони хороші, позасідали, потисли один одному руки, і забули до наступного засідання. Такої роботи не потрібно. Та і б особисто не став би займатися таким питанням. Тому що це називається популізм  а не робота. У нас гасло в ІСС Нічого не робити, аніж робити нічого.

09.08.2019За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

Звернення віце-президента ICC UKRAINE Тарас Демкури

19.09.2019


Тарас Демкура вручив директору ННІМЕВ ім. Б.Д.Гаврилишина Ірині Іващук нагороду від ІСС Ukraine

16.09.2019


Віце-президент ICC Ukraine презентував проект «Життя в стилі ЕКО» на масштабному HoReCa Show Lviv

09.09.2019


Тарас Демкура презентував проект «Життя в стилі ECO» на форумі HoReCa.ReStart (Вінниця)

06.09.2019


ІСС Ukraine виступила з низкою ініціатив, які підтримані офісом Gрезидента

09.08.2019


У центральному офісі ICC Ukraine відбулася зустріч з Послом ЮАР в Україні

30.07.2019


ICC Ukraine долучилася до підписання Меморандуму про забезпечення достовірної інформації у сфері екології

15.07.2019


Проект від Представництва Євросоюзу «Провідні експерти про пошук партнерів на Європейських ринках»

31.10.2018


Львівські підприємці показали гідну консолідацію

31.10.2018


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у «Kyiv Business Conference 2018»

23.04.2018


Тернопільських підприємців запрошують презентувати свою продукцію у міжнародному аеропорту

04.09.2017


У Львові відкрили представництво Міжнародної торгової палати

22.10.2016