Чисту воду - дітям: у тернопільських школах встановлюють сучасні системи очищення води

Першу систему очищення води встановили у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №17 ім. В. Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов  у рамках року Екології у Тернополі. Заклад отримав сертифікат «Життя в стилі ЕСО».

Встановлення відбулося за підтримки заступника міського голови Леоніда Бицюри та віце-президента Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, засновника проекту «Життя в стилі ЕСО» Тараса Демкури.

«Провівши детальний аналіз показників здоров’я учнів усіх шкіл, ми виявили хвороби, які формуються через вживання неякісної води, їжі, умов перебування дітей у школі, – зазначив Леонід Бицюра. – Ми розпочали встановлювати новітні системи очищення води, які плануємо масштабувати по всіх школах міста. Також будемо вести контроль освітлення та температурного режиму, контролюватимемо якість харчування учнів у шкільних їдальнях».

Конструкція встановленого питного фонтанчика дозволяє вживати школярам воду безконтактно. Потік води вмикається автоматично, коли до фонтанчика підходить дитина. Така безконтактна система сприяє мінімізації можливого зараження мікроорганізмами самого фонтанчика, а також допомагає зменшити кількість використання пластикових стаканчиків, утилізація яких наразі є великою проблемою. Встановлена система очистки води має міжнародний сертифікат NSF. Вмонтований вугільний фільтр/катридж видаляє мікрочастки та забруднюючі речовини, ультрафіолетове випромінювання знищує наявні у воді мікроорганізми, а система електронного моніторингу перевіряє функціонування приладу і дає знати користувачу, коли система потребує технічного обслуговування чи заміни елементів. Таким чином, затримуючи шкідливі речовини, система пропускає лише корисні для організму мікроелементи, а змінювати картридж потрібно лише після очистки 5 тис. л води.

Здоров’я підростаючого покоління безпосередньо залежить від стану навколишнього середовища, від щоденних звичок, їжі та води, яку ми вживаємо, переконаний Тарас Демкура.

«Упродовж 22 років я займаюся питаннями збереження довкілля, проблемами чистоти води, боротьбою з фосфатами та неякісним пластиком. Проаналізувавши результати досліджень з впливу води на здоров’я населення, ми ініціювали проект «Життя в стилі ЕСО», який пропонує, у тому числі, рішення щодо покращення якості питної води. У рамках цієї ініціативи, за підтримки тернопільської міської ради, ми почали встановлювати сучасні системи очищення води у школах Тернополя та продовжимо масштабувати цей проекту по усій Україні. – розповів Тарас Володимирович.

Цього ж дня, 23 квітня Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя, та Тарас Демкура, віце-президент Міжнародної торгової палати ICC Ukraine, виступили на "круглому" столі з обговорення важливих напрямків екологічного спрямування за участі учнів тернопільських шкіл, науковців та громадських активістів. Це була підсумкова зустріч з висвітленням серії проектів, які було реалізовано впродовж 5 місяців у рамках року Екології в Тернополі.

Протягом цього часу учасники серії проектів досліджували стан здоров’я школярів, шукали шляхи вдосконалення навчального процесу, а наймасштабнішим проектом став Еко-челендж.  До цього марафону долучились 10 Тернопільських шкіл та  десятки ініціативних старшокласників, яким не байдужа ця тема.

"Спільно зі своїми друзями ми проводили Еко-чеоендж і у своїй школі, знімали мотивуюче відео та передавали естафету іншому навчальному закладу, - розповідає учениця Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Дарина Сліпченко. - Глобальні проблеми потрібно вирішувати мінімальними вчинками, кожен особисто має дбати про екологію, на мою думку. А проводити заходи такого роду є корисним для формування екологічної свідомості тернооплян".

Директор Благодійного фонду «Єднання поколінь» Ольга Гордієнко розповідає, що  протягом цього часу у місті було проведено понад 30 проектів. Учасники серії проектів запевняють, що на досягнутому не зупинятимуться, мають ще багато ідей, які допоможуть зберегти навколишнє середовище та власне здоров‘я.

 

Долучитися до ініціатив проекту «Життя в стилі ЕКО» та стати частиною екоспільноти можна на сайті: www.iameco.com.ua.

24.04.2019За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

ICC Ukraine долучилася до підписання Меморандуму про забезпечення достовірної інформації у сфері екології

15.07.2019


Проект від Представництва Євросоюзу «Провідні експерти про пошук партнерів на Європейських ринках»

31.10.2018


Львівські підприємці показали гідну консолідацію

31.10.2018


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у «Kyiv Business Conference 2018»

23.04.2018


Тернопільських підприємців запрошують презентувати свою продукцію у міжнародному аеропорту

04.09.2017


У Львові відкрили представництво Міжнародної торгової палати

22.10.2016


Тернопільські підприємці можуть просувати свою продукцію на ринки Литви

19.08.2016


Звіт ICC Ukraine про реалізацію заходів у І-му півріччі 2016 року

30.06.2016


Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки і обладнання «ІнтерАГРО» для тернопільських аграріїв

29.05.2016


Тернопільських підприємців запрошують на зустріч з представниками посольств країн Африки та арабського світу

23.05.2016


Інвестиційні форуми формують міцне економічне партнерство між регіонами України та іноземними партнерами

09.05.2016


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у Міжнародній виставці «Нафта, газ та нафтохімія Ірану»

27.04.2016