У Тернополі домовлено про тісну співпрацю з Африканською радою в Україні

Першого листопада 2017 року у Тернопільському національному економічному університеті відбувся «круглий» стіл «Україна – країни Африки: глобальні виміри співробітництва». Організаторами заходу стали ТНЕУ, Український національний комітет Міжнародної торгової палати, громадська організація «Стратегічні інноваційні студії».

У заході взяли участь науковці, студенти навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин імені Б.Гаврилишина ТНЕУ, віце-президент з регіонального розвитку Міжнародної Торгової Палати Тарас Демкура, президент громадської організації «Африканська Рада в Україні» Діалло Ісси Садіо. До дискусії долучилися заступник начальник управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області Лобач Т.І., начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради Дейнека Ю.П., завідувач кафедри міжнародної економіки д.е.н. Куриляк В.Є. та представники кафедри міжнародної економіки (Зварич І. Я., Зварич Р. Є., Комар Н. В., Карась О. С., Герман Л. Т., Пінь А. М., Живко М.А.), завідувач кафедри міжнародного бізнесу та туризму д.е.н. Гуменюк Ю. П., викладачі кафедри міжнародних економічних відносин. 

Головна мета «круглого» столу - обговорення можливості активізації співпраці України з країнами Африки в умовах посилення глобальних викликів та формування спільного бачення вирішення проблем їхньої взаємної інтеграції в соціально-економічний та освітній простір.

Модератор круглого столу, професор Ірина Іващук привітала учасників і зазначила, що «Африка – це той континент, де прихований колосальний потенціал розвитку. Африканські країни за останні десятиліття демонструють значний прогрес в економічному та людському розвитку, що підтверджують результати досягнення цілей розвитку тисячоліття до 2015 року».

У вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність), професор Григорій Монастирський наголосив, що проведення в університеті «круглого» столу з проблематики розвитку ариканського континенту та співробітництва з Україною розпочинає цикл Африканських читань, які стануть традиційними. За його словами, Африка є важливою для України не тільки з економічної точки зору, але й ментальної, оскільки європейський соціальний простір індивідуалізується та замикається в собі, натомість африканці є відкритими та здатними до роботи в команді.

Віце-президент з регіонального розвитку Міжнародної торгової палати, Тарас  Демкура відзначив важливість організації таких заходів. Він додав, що Міжнародна торгова палата активно долучається до розширення співпраці між Україною та країнами Африки (на цьому континенті діють її представництва), вказав основні напрямки діяльності організації. «Україна має всі перспективи розширити торговельну присутність на африканському континенті, а долучення до співробітництва в економічній галузі ще й освітнього напрямку – це новий важливий етап у поглибленні українсько-африканського співробітництва, який матиме подальший розвиток», - наголосив Тарас Володимирович.

Президент громадської організації «Африканська Рада в Україні» Діалло Ісса Садіо привітав учасників «круглого» столу та зазначив, що такі зустрічі є надзвичайно важливими, бо Україна та країни Африки мають багато спільного в історичному аспекті та здобутті незалежності. Учасників було ознайомлено з основними напрямками діяльності ГО «Африканська Рада в Україні». Серед основних векторів подальшої співпраці Діалло Ісса Садіо визначив такі: підтримка студентів з країн Африки, розвиток діалогу культур, запровадження дистанційного навчання, організація спільних заходів.

Підсумком роботи учасників «круглого» столу стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Тернопільським національним економічним університетом, ГО «Африканська Рада в Україні» та Міжнародною торговою палатою.

«Саме на запрошення Міжнародної торгової палати у роботі цього заходу взяв участь президент Африканської ради в Україні Діалло Ісса Садіо. Приємно, що студенти з семи країн Африки підготували надзвичайно цікаві та професійні презентації про економічне, культурне життя, екологічні та демографічні проблеми, гендерну політику, а також про шляхи можливостей активації співпраці України з країнами Африки в умовах посилення глобальних викликів та формування спільного бачення вирішення проблем їхньої взаємної інтеграції в соціально-економічний та освітній простір», - додав Тарас Демкура.

06.11.2017За додатковою інформацією звертайтесь до керівництва регіонального представництва:

Демкура Тарас Володимирович


Віце-президент з питань регіонального співробітництва

Керівник Тернопільського регіонального представництва


Адреса: м. Тернопіль, вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 7

(ТВЦ «Атріум», 5 Поверх)

Тел.: +38 (067) 344-21-21, +38 (050) 377-37-21

Сайт: icc-ternopil.org

E-mail: tdemkura@gmail.comКоментарі відсутні. Будьте першим:

НОВИНИ

ICC UKRAINE

Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у «Kyiv Business Conference 2018»

23.04.2018


Тернопільських підприємців запрошують презентувати свою продукцію у міжнародному аеропорту

04.09.2017


У Львові відкрили представництво Міжнародної торгової палати

22.10.2016


Тернопільські підприємці можуть просувати свою продукцію на ринки Литви

19.08.2016


Звіт ICC Ukraine про реалізацію заходів у І-му півріччі 2016 року

30.06.2016


Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки і обладнання «ІнтерАГРО» для тернопільських аграріїв

29.05.2016


Тернопільських підприємців запрошують на зустріч з представниками посольств країн Африки та арабського світу

23.05.2016


Інвестиційні форуми формують міцне економічне партнерство між регіонами України та іноземними партнерами

09.05.2016


Тернопільських підприємців запрошують взяти участь у Міжнародній виставці «Нафта, газ та нафтохімія Ірану»

27.04.2016


Тернопільських підприємців запрошують на бізнес-форум до Хорватії

05.04.2016


Ексклюзивні семінари від експертів аграрної практики для тернопільських аграріїв

31.03.2016


Посольства Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії в партнерстві з ICC Ukraine організовують «NORDIC BUSINESS DAY 2016»

29.03.2016